Testujte své znalosti Hobita v našem kvízu o Středozemi!
Kultura a umění

Testujte své znalosti Hobita v našem kvízu o Středozemi!

· 3 min čtení · Autor: Martin Horský

Vyznáte se ve Středozemi? Ukažte v testu, jak dobře znáte Hobita

Pokud jste fanouškem dobrodružství Bilba Pytlíka, který se vydal s trpaslíky za záchranou Osamělé hory, máte nyní skvělou příležitost prokázat svoje znalosti o jednom z nejpopulárnějších děl J.R.R. Tolkiena. „Hobit“ není jen fascinující příběh, ale také důležitý kámen základní pro pochopení celého světa Středozemí, který je dále rozvíjen v „Pánu prstenů“. Připravili jsme pro vás kvíz, který otestuje, jak dobře znáte knihu "Hobit" a zda jste opravdovým znalcem Tolkienovy mytologie.

Jak to začalo?

„Hobit, aneb Cesta tam a zase zpátky“ byl poprvé publikován v roce 1937 a od té doby získal srdce nejen dětských čtenářů. Příběh zasazený do fiktivního světa Středozemí vypráví o cestě hobita Bilba, který se nečekaně stává klíčovou postavou v epické výpravě za získáním pokladu stráženého drakem Smaugem.

  1. Kvízová otázka: Kdo je první trpaslík, který přijde do Bilbova domu?

A) Thorin B) Balin C) Fíli D) Dwalin

  1. Kvízová otázka: Jaký je název hory, pod kterou byl ukrytý trpasličí poklad?

A) Osamělá hora B) Modrý vrch C) Caradhras D) Weathertop

  1. Kvízová otázka: Kdo dal Bilbovi magický prsten, který ho činí neviditelným?

A) Gandalf B) Gollum C) Elrond D) Smaug

Jak dobře znáte Hobita?

Tento kvíz je jen malou ochutnávkou toho, co všechno můžete vědět o knize „Hobit“. Pokud jste na všechny otázky odpověděli správně, patříte mezi opravdové znalce. Ale nebojte se, i když jste si nebyli jisti všemi odpověďmi, svět Středozemí je plný podrobností a každým dalším čtením knihy můžete objevovat stále něco nového.

Proč se znovu ponořit do Hobita?

„Hobit“ je více než jen příběh o dobrodružství; je to cesta za poznáním, hrdinstvím a objevováním vlastních schopností a sil. Bilbova cesta je inspirativní pro čtenáře všech věkových kategorií a přináší lekce o odvaze, přátelství a významu domova.

Pokud vás tento kvíz inspiroval k znovuobjevení „Hobita“, neváhejte si knihu přečíst znovu nebo ji doporučit přátelům. A nezapomeňte, každé čtení vám může otevřít dveře k novým dobrodružstvím a hlubšímu porozumění Tolkienově magickému světu Středozemí. A jakmile knihu dokončíte, možná vás zlákají i další Tolkienovy práce, které rozšiřují a prohlubují příběh o Středozemi.

MH
Sport, kultura 189 článků

Martin je sportovní reportér a nadšenec do kultury, který pravidelně přináší zprávy o sportovních událostech a zároveň sleduje kulturní dění v ČR.

Všechny články od Martin Horský →

Další z archivu – Kultura a umění

Zobrazit vše →
Staromák ožil satirou: Mordor a politika v srdci Prahy
Kultura a umění

Staromák ožil satirou: Mordor a politika v srdci Prahy

Queen Zrušili USA Tour: Obavy o Bezpečnost Zastavily Koncerty
Kultura a umění

Queen Zrušili USA Tour: Obavy o Bezpečnost Zastavily Koncerty

Film Otec zvítězil s cenou Trilobit, televizní rada sklidila anticenu
Kultura a umění

Film Otec zvítězil s cenou Trilobit, televizní rada sklidila anticenu

Barokní Festival v Kuksu: Umění a Historie ožívají!
Kultura a umění

Barokní Festival v Kuksu: Umění a Historie ožívají!